Wrzesień 1939

Wrzesie┼ä 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji ipn.gov.pl

W naszej szkole tu┼╝ przy Czytelni - Strefie Ciszy mo┼╝na zobaczy─ç wystaw─Ö przygotowan─ů przez Oddzia┼éowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pami─Öci Narodowej w Krakowie w 80. rocznic─Ö wybuchu II wojny ┼Ťwiatowej i agresji sowieckiej na Polsk─Ö.   Wykorzystane zdj─Öcia pochodz─ů z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Centralnego Archiwum Wojskowego, Ilustrowanego Kuriera Codziennego, Wiener Illustrierte, Bundesarchiv, Politisches Archiv des Auw├Ąrtigen Amt, Imperial War Museum, Muzeum Ziemi Wielu┼äskiej oraz prywatnych zbior├│w  Juliena Bryana.
Wszystkich zainteresowanych zach─Öcamy do obejrzenia wystawy.   21 pa┼║dziernika zostanie przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o kampanii wrze┼Ťniowej oraz specjalny quiz zwi─ůzany z wystaw─ů.