IX Tw├│rcze Spotkania Humanistyczne

Nieopublikowany

W dniach 19, 20 i 21 marca w XXXV LO im. Boles┼éawa Prusa trwaj─ů IX Tw├│rcze Spotkania Humanist├│w

Uczniowie uczestnicz─ů w warsztatach i przys┼éuchuj─ů si─Ö wyk┼éadom, bior─ů udzia┼é w konkursach.

O perspektywach humanistyki i humanist├│w m├│wili zaproszeni go┼Ťcie: dr Mateusz Konieczny i dr Jacek Drozda. Uczestnicy dwugodzinnych warsztat├│w dziennikarza pana Grzegorza Saj├│ra analizowali przyk┼éady mowy nienawi┼Ťci i szukali metod uwolnienia od niej przestrzeni komunikacji spo┼éecznej.
Pani Iza Grochowska - Tomasik m├│wi┼éa uczniom o ABC ochrony danych.

Dzi─Öki wsp├│┼épracy z Wydzia┼éem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego odby┼éo si─Ö czterna┼Ťcie godzin zaj─Ö─ç.
W tym roku koncentrowały się przede wszystkim na zagadnieniach języka, retoryce i manipulacji.
Kontaktom ze Stowarzyszeniem Etnograficznym zawdzi─Öczamy trzy spotkania uczni├│w w ramach programu ÔÇ×Okiem etnologaÔÇŁ.
Pan Stefan Sawicki ze Strefy M┼éodych z uniwersytetu SWPS poprowadzi┼é sze┼Ť─ç godzin zaj─Ö─ç m.in. po┼Ťwi─Öconych m.in. zarz─ůdzaniu czasem.

Warsztaty eco ÔÇô dyeing zaprezentowa┼éa pani Marzena Bigaj. Maksymilian Mac wprowadza┼é uczni├│w w tajniki scenografii.
Łukasz Paziewski i Zofia Szklarska dali koncert. Wystawę rysunków przygotowały uczennice z klas IC, IIC i IIIC.

W planie jest jeszcze publikacja felieton├│w uczni├│w klas II.

Te dni to w naszej szkole prawdziwa uczta intelektualna i ┼Ťwi─Öto sztuki.