DORADZTWO ZAWODOWE

W procesie edukacji doradztwo i orientacja zawodowa wpisuj─ů si─Ö w plan wychowawczy szko┼éy. Do funkcji doradztwa zawodowego zalicza si─Ö: kierowanie, doradzanie, sugerowanie, pomaganie w wyborze takiej ┼Ťcie┼╝ki edukacyjno-zawodowej, kt├│ra zagwarantuje pe┼ény rozw├│j osobowy, czyli samorealizacj─Ö.
Dlatego też zadaniem doradcy zawodowego w gimnazjum jest pomóc uczniom w przygotowywaniu się do trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej
i odpowiedniego profilu klasy. W oparciu o uzyskan─ů wiedz─Ö na temat posiadanych cech charakteru, zdolno┼Ťci, zainteresowa┼ä, predyspozycji zawodowych, stanu zdrowia przedstawia si─Ö uczniowi informacje o mo┼╝liwo┼Ťciach dalszego kszta┼écenia.

Warszawski System Doradztwa Zawodowego ma za zadanie wspom├│c uczni├│w, nauczycieli, rodzic├│w na r├│┼╝nych etapach,
pocz─ůwszy od szko┼éy podstawowej poprzez gimnazjum a┼╝ do szko┼éy ponadgimnazjalnej.
Szko┼éa realizuje cykl zaj─Ö─ç proponowany przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno ÔÇô Spo┼éecznych i Szkole┼ä oraz Biuro Edukacji. W klasach I-III od bywaj─ů si─Ö zaj─Öcia w ramach GDDW .

Istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç skorzystania z indywidualnych konsultacji z doradc─ů zawodowym
p. Teres─ů Kiryluk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ul. Mi┼äska 1/5, Warszawa  tel. (22) 810 20 29

Pomoc z zakresu doradztwa zawodowego mo┼╝na r├│wnie┼╝ uzyska─ç w:

•  M┼éodzie┼╝owym Biurze Pracy ul. Kickiego 5 tel. 22 619 00 38
  • Centrum Informacji i Doradztwa Zawodowego w Pa┼éacu M┼éodzie┼╝y Plac Defilad 1 tel 22 656 66 48

DY┼╗UR SZKOLNEGO DORADCY ZAWODOWEGO

• czwartek 14.00 - 15.00
  • pi─ůtek 8.00 - 9.00

Zapraszam serdecznie uczni├│w i rodzic├│w  na spotkania indywidualne po wcze┼Ťniejszym uzgodnieniu terminu
Dorota Buta pedagog, doradca zawodowy

Proponujemy zapozna─ç si─Ö z dodatkowymi informacjami:

Podejmij wyzwanie

5 marca 2019 w naszej szkole odby┼éo si─Ö spotkanie uczni├│w klas trzecich gimnazjum z dr Giorgio Lemmolo z International Language Campuses na temat korzy┼Ťci wynikaj─ůcych z uczenia si─Ö j─Özyk├│w obcych w kontek┼Ťcie kariery zawodowej. Prelegent podkre┼Ťla┼é jak wa┼╝na w dzisiejszych czasach jest edukacja j─Özykowa i poznawanie kultury innych kraj├│w a co za tym idzie, znalezienie w przysz┼éo┼Ťci ciekawej i dobrze p┼éatnej pracy.