Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Nieopublikowany

W naszej szkole ochodzony by┼é w pi─ůtek (28.09.2018) Europejski Dzie┼ä Sportu Szkolnego

Jest to incjatywa Komisji Europejskiej skierowana tylko i wy┼é─ůcznie do szk├│┼é, kt├│ra ma za zadanie podniesienie statusu wychowania fizycznego i sportu w szko┼éach, stworzenie atmosfery zabawy i rado┼Ťci poprzez aktywno┼Ť─ç fizyczn─ů dla m┼éodych ludzi, propagowanie zdrowego stylu ┼╝ycia i dobrego samopoczucia przez ca┼éy okres nauki, zach─Öcanie do wybierania postaw w┼é─ůczaj─ůcych i rozwijania umiej─Ötno┼Ťci spo┼éecznych w┼Ťr├│d uczni├│w. Has┼éem tegorocznej akcji by┼éo: #beactive.
M┼éodzie┼╝ naszego liceum mia┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç wybrania jednej z wielu aktywno┼Ťci sportowych, jakie przygotowali dla nich nauczyciele wychowania fizycznego. By┼é to m.in. maraton ta┼äca i fitnessu, rozgrywki w koszyk├│wk─Ö, turniej pi┼éki siatkowej oraz zawody du┼╝yn mieszanych w pi┼ék─Ö r─Öczn─ů.