Południk 21

Południk 21 to nowy odłam Klubu Europejskiego,
powstały na potrzeby objęcia patronatem naszej szkoły przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Południk 21, nazwa nieprzypadkowa ponieważ jest to południk Warszawski,
będzie on działał równolegle z Klubem Europejskim, jednak na trochę innych zasadach.
Praca ko┼éa b─Ödzie silnie zwi─ůzana z Uniwersytetem Warszawskim i projektach, kt├│re wraz nim mamy zamiar stworzy─ç.

B─Ödzie to ko┼éo dla ludzi, kt├│rych interesuje geografia, otaczaj─ůcy ich ┼Ťwiat i podr├│┼╝e.

Mamy zamiar dokumentowa─ç dzia┼éalno┼Ť─ç ko┼éa na facebook, kt├│ry powstanie ju┼╝ niebawem.

W poszukiwaniu ┼Ťlad├│w lodowc├│w

W poszukiwaniu ┼Ťlad├│w lodowc├│w czyli wyprawa na inspiruj─ůce Podlasie

Kolejna wyprawa naukowa m┼éodych geograf├│w w ramach dzia┼éalno┼Ťci ÔÇ×Po┼éudnika 21ÔÇŁ tym razem na p├│┼énocny wsch├│d Polski.
Trasa wyjazdu: Warszawa ÔÇô Grabarka ÔÇô Bia┼éowieski PNÔÇô Hajn├│wka ÔÇô Supra┼Ťl- Kruszyniany- Przew─Ö┼║- Wi┼╝ajny- Suwalski PK-Wigierski PN- Narwia┼äski PN- Tykocin-Warszawa

Po┼é─ůczenie podr├│┼╝y  do Polski wielokulturowej  jak i czas├│w gdy w naszym kraju panowa┼éy L─ůdol├│d Skandynawski.
Fantastyczna przyroda, malownicze polodowcowe  krajobrazy  oraz spotkania z fascynuj─ůcymi lud┼║mi towarzyszy┼éy wyprawie.
Zgodnie z dewiz─ů co┼Ť dla ducha, co┼Ť dla cia┼éa by┼éo r├│wnie┼╝ bardzo smacznie.