Obozy naukowe

Szlakiem wygasłych wulkanów.

Po raz kolejny młodzi geografowie  udali się na wyprawę naukową na Dolny Śląsk.
Głównym celem wyprawy były wulkany, ich powstawanie, działalność i wpływ na budowę geologiczną  tego regionu Polski oraz zapoznanie się ze skarbami  geologicznymi tej fascynującej krainy.

Poszukiwali w trakcie warsztatów agatów, granitów, bazaltów, riolitów, porfirów, gnejsów, piaskowców, zlepieńców, melafirów, fluorytów, kalcytów, skaleni, kwarców, biotytów. Zdobyli najpiękniejszy polski  bazaltowy wulkan zwany „ Śląską Fudżijamą”

Odwiedzili również miejsca związane  z  burzliwymi dziejami tej krainy, zamki Grodziec, Książ, Bolków,  Kościół Pokoju w Jaworze, Skalne Miasto w Osówce, Śląską Jerozolimę  Wambierzyce, kurort uzdrowisko Kudowa Zdrój.

Biolodzy spływają

25 maja biolodzy postanowili zbadać faunę i florę rzeki Wel.

Zastaniawiali się "Czy bóbr to błogosławieństwo czy przekleństwo"

Znaleźli też czas na zabawę przy ognisku na "Farmie Noego"

Odkrywamy Wrocław

faunistyka, florystyka, ekologia, kultura i sport

W dniach 21-23 kwietnia biolodzy z pierwszej klasy odwiedzili Wrocław i zobaczyli:

ZOO, lekcja o ssakach drapieżnych Europy, Ogród Japoński, Halę Stulecia, Aqua park wrocławski, Ostrów Tumski, katedrę św. Jana Chrzciciela,
Wyspę Słodową, Młyńską i Piasek, Muzeum przyrodnicze – zwiedzanie z przewodnikiem, Ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego,
kościół św. Elżbiety, kościół pw św. Marii Magdaleny, Plac Solny, Katedra św. Marii Magdaleny, Fontanna Wrocławska,
Krasnale są wśród nas, Pomnik Pomarańczowej Alternatywy, Teatr Współczesny spektakl pt. „Nie trzeba”,
Panoramę Racławicka, i pospacerowali po wrocławskim rynku.

Frida Kalo

W wycieczce do Poznania uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych oraz liceum.
Podczas wycieczki zwiedziliśmy wystawę oraz odbyliśmy lekcję muzealną na temat interpretacji sztuki Kahlo oraz malarstwa meksykańskiego.

Zwiedziliśmy również starówkę w Poznaniu oraz odylismy spacer po ulicy Półwiejskiej.

Wrzesień – tylko w Bieszczadach!

Uczniowie zapoznali się z historią regionu w przepięknym skansenie w Sanoku i w dawnych wioskach bieszczadzkich,
gdzie jeszcze można było obejrzeć pozostałości  domostw i cerkwi ukraińskich, bojkowskich i łemkowskich.

Grupy odwiedziły również Muzeum Historyczne w Sanoku, gdzie znajduje się jedne z najbogatszych zbiorów sztuki cerkiewnej oraz unikatowa
Galeria Zdzisława Beksińskiego z największą na świecie kolekcją jego prac.

Nie zabrakło również wędrówek po połoninach, zajęć surwiwalowych, gier terenowych i biegów na orientację z GPS.