Tutoring

IM. BOLESŁAWA PRUSA
W WARSZAWIE

Założenia programowe:

Zbudowanie szkolnego  systemu tutoringu s┼éu┼╝─ůcego rozwojowi potencja┼éu uczni├│w o zr├│┼╝nicowanych potrzebach edukacyjnych, zar├│wno w sferze naukowej, jak i osobistej jest jednym z najwa┼╝niejszych projekt├│w realizowanych w naszej szkole. Celem tutoringu jest kszta┼étowanie postaw przedsi─Öbiorczo┼Ťci, tworzenie warunk├│w do rozwoju aktywno┼Ťci i kreatywno┼Ťci uczni├│w oraz wspieranie nauczycieli we wdro┼╝eniu nowych rozwi─ůza┼ä w procesie kszta┼écenia. S┼éu┼╝y─ç temu b─Öd─ů nowatorskie dzia┼éania programowe, organizacyjne i metodyczne,  kt├│rych celem jest rozwijanie kompetencji uczni├│w oraz nauczycieli.

15 nauczycieli  tutor├│w 1 stopnia b─Ödzie pracowa┼éo ze zr├│┼╝nicowan─ů m┼éodzie┼╝─ů ÔÇô zdoln─ů, ambitn─ů, przebojow─ů oraz z nie┼Ťmia┼é─ů, wycofan─ů i maj─ůc─ů problemy z motywacj─ů czy samodyscyplin─ů.  Tutorzy  pomog─ů m┼éodzie┼╝y osi─ůgn─ů─ç sukces na miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci poszczeg├│lnych uczni├│w, wespr─ů w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Nauczyciele reprezentuj─ů r├│┼╝norodne dziedziny wiedzy, co umo┼╝liwi uczniom rozw├│j osobistych zainteresowa┼ä i wzmocni aktywno┼Ť─ç ucznia. Indywidualna praca, nowoczesne  narz─Ödzia
i techniki pracy b─Öd─ů wspiera┼éy osobisty rozw├│j m┼éodzie┼╝y

Spo┼Ťr├│d zainteresowanych uczni├│w zostan─ů stworzone pary tutor ÔÇô ucze┼ä. Podstaw─ů doboru b─Öd─ů wsp├│lne zainteresowania, mo┼╝liwo┼Ťci pomocy uczniowi w danej dziedzinie nauki lub wskazanej formie aktywno┼Ťci. Dob├│r tutora i ucznia odbywa┼é si─Ö b─Ödzie za obop├│ln─ů zgod─ů zainteresowanych i akceptacj─ů rodzic├│w ucznia.

Najwa┼╝niejszym celem procesu tutoringu b─Ödzie  rozw├│j naukowy i osobowo┼Ťciowy podopiecznego.

Ka┼╝dy z nauczycieli uczestnicz─ůcych w projekcie uko┼äczy┼é kurs tutora 1. stopnia.

Nauczyciele uczestnicz─ůcy w projekcie:

Julita Jaworowska, Katarzyna Kaczy┼äska, Pawe┼é Kalinowski, Urszula Kmiotek, Katarzyna Krajewska, Barbara Mazur,  Anna Naja,  Anna Owczarczyk, Bart┼éomiej P─Ödzich, Magdalena Prokop, Katarzyna R├│┼╝a┼äska -Machura , Karolina Sielu┼╝ycka - Budka, Marta Sobieraj, Renata So┼éoducha - Sidoruk,  Jolanta Szewczyk, Inez Wasiukiewicz.