Szkolna Liga Zadaniowa

Szkolna Liga Zadaniowa ÔÇô j─Özyk angielski

W ramach Szkolnej Ligi Zadaniowej ch─Ötni uczniowie przygotowywali projekt ÔÇ×Spacer zÔÇŽÔÇŁ.
Zadaniem uczni├│w by┼éo wybranie osoby wa┼╝nej dla Warszawy, jednej z dzielnic Warszawy lub okolic, w kt├│rej mieszkaj─ů i wybra─ç si─Ö jej ┼Ťladami.
Spacer miał być udokumentowany zdjęciami oraz opisami w języku angielskim. Oto wybrane prace:

Film ÔÇ×The DollÔÇÖs WarsawÔÇŁ(Mateusza Siudmak z 2A)

Prezentacje:

Agnieszka Osiecka (Krzysztofa Radziwanowski i Kacper ┼╗o┼é─ůdkowski z 3e)

Krzysztof Kamil Baczyński (Natalia Żukowska z 2b)

Jan Bytnar ÔÇ×RudyÔÇŁ (Mateusz Pilszyk z 2f)

Plakaty:

Agnieszka Osiecka (Mateusz Derelkowski z 2d oraz Luis Garcia J├│┼║wik i Szymon Ginter z 2e)

Stroll with Agnieszka Osiecka (Maja Rogulska i Karolina Białas z 3f)

Jan Bytnar ÔÇ×RudyÔÇŁ (Aleksandra Piotrowska z 3e i Aleksandra Kopacz z 3d)

Fryderyk Chopin (Julia Misiarz, Dominika Charszlak i Maria Pilarczyk z2e)

Antoni Zawadzki (Agata Czarnecka z 1B)

Dzi─Ökujemy za udzia┼é w projekcie.

Szkolna Liga Zadaniowa

XXXV Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im. Boles┼éawa Prusa

W szkole organizuje si─Ö tr├│jetapow─ů Szkoln─ů Lig─Ö Zadaniow─ů, w wyniku kt├│rej zostan─ů wy┼éonieni najzdolniejsi uczniowie, reprezentuj─ůcy r├│┼╝norodne dziedziny nauki.

Wyr├│┼╝nione zostaj─ů trzy podstawowe obszary ligi zadaniowej:

1. zadania z nauk przyrodniczych  i matematyki umieszczane na platformie edukacyjnej i tablicach informacyjnych szko┼éy.  Uczniowie za prawid┼éowe rozwi─ůzanie zada┼ä otrzymywa─ç b─Öd─ů punkty. Suma punkt├│w zdecyduje o zwyci─Östwie.
  2. debaty szkolne organizowane na zasadzie rozgrywek pucharowych mi─Ödzy 4-osobowymi zespo┼éami reprezentuj─ůcymi poszczeg├│lne klasy.
  3. projekty angloj─Özyczne

Dla uczni├│w uczestnicz─ůcych w zawodach naukowych zostan─ů zorganizowane warsztaty i laboratoria na terenie szko┼éy i plac├│wek o┼Ťwiatowo - naukowych.

Uczniowie i zespo┼éy, kt├│re zdob─Öd─ů najwi─Öcej punkt├│w zostan─ů zaproszeni do udzia┼éu w szkolnym obozie naukowym, b─Öd─ůcym form─ů przygotowania do konkurs├│w i olimpiad.

M┼éodzie┼╝ w ramach przygotowa┼ä naukowych b─Ödzie: uczestniczy┼éa w zaj─Öciach prowadzonych przez pracownik├│w naukowych uczelni wy┼╝szych i specjalist├│w z danych dziedzin, prowadzi┼éa badania naukowe, uczestniczy┼éa w warsztatach naukowych oraz  realizowa┼éa projekty edukacyjne. Prezentacja wynik├│w prac m┼éodzie┼╝y odb─Ödzie si─Ö na forum szko┼éy z udzia┼éem zaproszonych go┼Ťci i rodzic├│w.

Nauczyciele koordynatorzy Szkolnej Ligi Zadaniowej:

Matematyka -  Barbara Mazur

Przedmioty przyrodnicze ÔÇô  Inez Wasiukiewicz