Parlament Uczniowski

 

 

 

W naszej szkole, jako w jednej z niewielu warszawskich szkół, działa zmodyfikowany, uczniowski system parlamentarny. Od listopada 2017 roku, mamy prezydenta, senatorów oraz  „ministerstwa”, zwane sekcjami.

Ciężka praca członków rządu, ale również i senatorów, wynagradzana jest nadawanymi przez opiekunów samorządu, imiennymi immunitetami, zwalniającymi z niezapowiedzianych kartkówek lub odpowiedzi ustnej. Jako czwarta władza wykonawcza w szkole, udzielamy się w każdej z form aktywności oraz jesteśmy inicjatorami wielu wydarzeń naukowych i kulturalnych 

na arenie szkolnej i poza nią. 

Spotykamy się w każdą środę na długiej przerwie, ale w razie potrzeby, zwoływane są tzw. spotkania nadzwyczajne. Frekwencja wynosi na ogół około 90%, co świadczy o chęci Prusaków do działania.

Opiekunem Parlamentu Uczniowskiego jest p.Jolanta Szewczyk

Rzecznikiem Praw Ucznia jest p.Marta Sobieraj

 

 

Struktura Parlamentu Uczniowskiego  w  XXXV LO:  

rok szkolny  2019/20

Prezydent – Janusz Jakub
I Vice-Prezydent –  Oliwia Gontarek
II Vice-Prezydent – Damian Chmielewski
sekretarz – Zuzanna Falkowska
skarbnik – Olga Małecka

Radni Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga Południe – Amelia Kuźma
                                                                                      - Mikołaj Milczarek – Metzner

 Przedstawiciele sekcji:

  • Medialnej (Amelia Bartnicka )
  • Wolontariackiej (Magdalena Bakoń)
  • Eventowej (Zuzanna Falkowska)

Senatorowie:

  • Klasa Ia – Maksymilian Stankowski
  • Klasa Ib – Nina Dmochowska
  • Klasa Ic – Aleksandra Czajkowska
  • Klasa Id1 – Oliwia Rozwadowska
  • Klasa Id2 – Alicja Bartoszewicka
  • Klasa Ie – Gabriela Tyszka
  • Klasa Im – Katarzyna Kroszka
  • Klasa IA – Wiktoria Zalewska
  • Klasa IB – Piotr Hancke
  • Klasa IC – Jan Walczak
  • Klasa ID – Laura Cieślak
  • Klasa IE – Vladas Domerackas
  • Klasa IM – Maja Dwornikowska
  • Klasa IIA1 – Amelia Kuźma
  • Klasa IIA2 – Julia Mikołajczyk
  • Klasa IIB – Witold Nowacki
  • Klasa IIC – Gabriela Szetyńska
  • Klasa IID – Hanna Jarząbek
  • Klasa IIE – Klaudia Wójcik
  • Klasa IIIA – Ella Rood
  • Klasa IIIB – Paulina Gielo
  • Klasa IIIC – Maria Żółcik
  • Klasa IIID – Aleksander Surma
  • Klasa IIIE – Karolina Salomończyk

rok szkolny  2018/19

Prezydent – Pola Bińkowska
I Vice-Prezydent –  Paulina Gielo
II Vice-Prezydent – Julia Karwowska
Skarbnik – Maciej Redzik
sekretarz - Karolina Stolarska

Senatorowie:

  • Klasa IA1 – Amelia  Kuźma
  • Klasa IA2 – Marta  Waszczuk
  • Klasa IB   – Witold  Nowacki
  • Klasa IC   – Anna Różyczka
  • Klasa ID   – Helena  Jadczak
  • Klasa IE   –  Julia   Domańska
  • Klasa IIA  – Ella  Rood
  • Klasa IIB  – Paulina  Gielo
  • Klasa IIC  – Maria  Żółcik
  • Klasa IID  – Julia Karwowska
  • Klasa IIE   – Bartłomiej  Frańczuk
  • Klasa IIIA  – Wiktoria  Romańska
  • Klasa IIIB  – Mikołaj  Chomiak
  • Klasa IIIC  – Jagoda Górecka
  • Klasa IIID  – Zuzanna  Kilanowska

rok szkolny  2017/18 

Prezydent – Lena Kossobudzka
I Vice-Prezydent –  Jakub Ruciński
II Vice-Prezydent - Zuzanna Kilanowska
Skarbnik – Maciej Redzik
sekretarz - Karolina Stolarska

 Przedstawiciele sekcji:

  • Medialnej (Pola Bińkowska, Maciek Redzik)
  • Dekoracyjnej (Kinga Roksisz, Anaëlle Putresza, Zuzanna Kilanowska)
  • Wolontariackiej (Kevin Moreno, Antoni Pieregorólka, Jan Ryt, Paulina Gielo)
  • Eventowej (Wiktoria Romańska, Julia Karwowska, Gabriela Konopka)
  • Gimnazjalnej (Joanna Stopińska, Wiktoria Skiba, Maksymilian Majchrzak)

 Senatorowie:

 

  • Klasa IA- Ella Rood
  • Klasa IB- Paulina Gielo
  • Klasa IC- Maria Żółcik
  • Klasa ID- Pola Bińkowska
  • Klasa IE- Bartłomiej Frańczuk
  • Klasa IIA-  Wiktoria Romańska
  • Klasa IIB- Mikołaj Chomiak
  • Klasa IIC- Jagoda Górecka
  • Klasa IID- Karol Żmijewski
  • Klasa IIIA- Kinga Roksisz
  • Klasa IIIB- Igor Kloze
  • Klasa IIIC- Benedykt Zapolski
  • Kasa IIID- Marta Leśkiewicz