Dwujęzyczność

Nieopublikowany

 

LATITUDE

NATURALNE ŚRODOWISKO DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH

 

NASZ PARTNER

Od 2007 roku nasza szkoła współpracuje z brytyjską organizacją charytatywną  Latitude Global Volunteering, propagującą wolontariat wśród 17-25 latków. Młodzi ludzie po ukończeniu szkoły średniej, a przed rozpoczęciem studiów wykorzystują roczną przerwę w nauce na zdobywanie nowych doświadczeń. W ciągu ostatnich ośmiu lat 24 wolontariuszy z Kanady, Australii i Nowej Zelandii wspierało naszych uczniów w nauce języka angielskiego.

DLACZEGO KANADYJCZYCY, AUSTRALIJCZYCY I NOWOZELADCZYCY PRZYJEŻDŻAJĄ DO NASZEJ SZKOŁY NA CAŁY SEMESTR ?

Niektórzy chcą zrobić coś pożytecznego, inni zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie, poznać inną kulturę i zmierzyć się z odmiennym stylem życia. Taki wyjazd daje poczucie niezależności, uczy samodzielności i pomaga podjąć decyzję co do planów na przyszłość. Jednak jest to dużym wyzwaniem dla 18-latków, którzy po raz pierwszy w życiu rozstają się z rodziną i przyjaciółmi na tak długo. Często nasi wolontariusze nawiązują wieloletnie przyjaźnie z uczniami naszej szkoły. W zamian szkoła zapewnia im zakwaterowanie u rodzin naszych uczniów, wyżywienie i skromne kieszonkowe.

Oto co mówią sami wolontariusze o naszych uczniach, szkole i o swoim pobycie w Polsce:

 

Sean Philips

James Loads

 

DLACZEGO UCZNIOWIE TAK CHĘTNIE UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH Z WOLONTARIUSZAMI?

Młodzi ludzie z Kanady, Australii i Nowej Zelandii w ciągu półrocznego pobytu pomagają naszym uczniom na lekcjach angielskiego. Cotygodniowe zajęcia z „native speakerami” – rdzennymi mówcami języka angielskiego ułatwiają uczniom klas dwujęzycznych przełamanie wszelkich barier językowych, swobodnie i naturalnie posługiwać się językiem angielskim.