Biblioteka

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek – piątek:  7.45 – 16.00

Nauczyciele bibliotekarze:

  • Aleksandra Mroczkowska
  • Renata Witer


           

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z bogatego księgozbioru lektur szkolnych, literatury pięknej, popularno–naukowej, słowników, podręczników i innych materiałów.

Do dyspozycji uczniów dostępne są gry planszowe, a półka „Od czytelnika dla czytelnika” pęka w szwach z powodu liczby przynoszonych na wymianę książek. Na bieżąco pojawiają się informacje o tym, co dzieje się  ciekawego w Warszawie, a przede wszystkim na Saskiej Kępie (szczególnie w pobliskim PROMie Kultury i w naszej ulubionej Bibliotece Publicznej, przy ul. Meksykańskiej).

W poniedziałek i w czwartek działa Dyskusyjny Klub Książki. W piątkowe popołudnia bibliotekę „opanowują” miłośnicy RPG-ów.

We wtorki zapraszamy do udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki - English Book Club w języku angielskim.

Kącik informacyjny dla maturzystów, interesujące czasopisma młodzieżowe, złote myśli i sentencje na poprawę humoru... – to wszystko w naszej bibliotece.

 

Nasza biblioteka jest szczególnym miejscem w szkole, gdzie każdy może miło spędzić czas na przerwach oraz przed i po lekcjach, odrobić prace domowe, zrelaksować się, poznać innych uczniów i nawiązać nowe przyjaźnie.

Zapraszamy serdecznie!