VIII Twórcze Spotkania Humanistyczne

We środę 8 listopada br. w naszym liceum zorganizowany zostały ósme już Twórcze Spotkania Humanistów.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i przysłuchiwali się wykładom zaproszonych gości.

Krzysztof Pacholak - autor i koordynator programów edukacyjnych w dziedzinie fotografii,
współorganizator TIFF Festiwal 2017 we Wrocławiu poprowadził zajęcia Po co nam fotografia? Co to znaczy dobre zdjęcie?

Dyrektor,  Grono Pedagogiczne,  Uczniowie i Rada Rodziców

XXXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi

imienia  Bolesława Prusa w Warszawie

mają zaszczyt zaprosić

ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

NAUKA W USA Z ORGANIZACJĄ ASSIST

9 listopada 2017 odbyło się spotkanie z panią Joanną Martyni, przedstawicielką organizacji ASSIST, oferującej stypendia naukowe dla młodzieży licealnej. Organizacja istnieje od 49 lat i od 7 lat jest obecna w Polsce. Do tej pory ze stypendiów skorzystało 29 uczniów polskich liceów, w tym jedna uczennica z naszej szkoły.

We are the champions!

Dziewczęta z Prusa zostały mistrzyniami dzielnicy Pragi Południe w piłce nożnej reprezentując nasze gimnazjum!
Wyruszyły zatem na podbój Warszawy, a tam po kilku dniach morderczych zmagań zajęły historyczne V miejsce w Warszawie!
To najlepszy sukces prusowskich zawodniczek w dziejach Szkoły.

Biolodzy w Trójmieście. Historia, przyroda, zagadnienia ekologiczne, kultura i sport.

przelot do Gdańska (Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy)
przejazd i zakwaterowanie w SSM na ulicy Wałowej 21
Muzeum Solidarności
Zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego
Teatr Wybrzeże – spektakl pt. „Mary Page Marlowe”

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza (okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata)
Koncert Organowy w Katedrze Oliwskiej
Gdański Ogród Zoologiczny
Muzeum II wojny światowej
Pomnik Poległych Stoczniowców

Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej

To już tradycja naszej szkoły, że w październiku uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszego liceum podczas uroczystości ślubowania.

Przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie w imieniu swoim i pozostałych uczniów.
Ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycje szkoły.

Szlakiem wygasłych wulkanów.

Po raz kolejny młodzi geografowie  udali się na wyprawę naukową na Dolny Śląsk.
Głównym celem wyprawy były wulkany, ich powstawanie, działalność i wpływ na budowę geologiczną  tego regionu Polski oraz zapoznanie się ze skarbami  geologicznymi tej fascynującej krainy.

Poszukiwali w trakcie warsztatów agatów, granitów, bazaltów, riolitów, porfirów, gnejsów, piaskowców, zlepieńców, melafirów, fluorytów, kalcytów, skaleni, kwarców, biotytów. Zdobyli najpiękniejszy polski  bazaltowy wulkan zwany „ Śląską Fudżijamą”

Sieci Międzyszkolnych Otwartych Kół (SMOK)

W ramach programu Sieci Międzyszkolnych Otwartych Kół (SMOK),
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 we wtorki na 8 i 9 godzinie lekcyjnej odbywać się będą zajęcia przygotowujące uczniów liceum do Olimpiady Języka Angielskiego.

Wrzesień – tylko w Bieszczadach!

W dniach 11- 15 września 2017 klasy 2C, 3A, 3B i 3C pojechały do bieszczadzkiego Polańczyka.

Uczniowie zapoznali się z historią regionu w przepięknym skansenie w Sanoku i w dawnych wioskach bieszczadzkich,
gdzie jeszcze można było obejrzeć pozostałości  domostw i cerkwi ukraińskich, bojkowskich i łemkowskich.

Od dnia 11 września 2017r. firma Bracia Pietrzak sp. j. z siedzibą w Zielonce

przy ulicy Paderewskiego 17, numer NIP: 125-160-65-51,  widniejąca pod numerem KRS: 000449785 ,
 będzie prowadzić na terenie XXXV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa w Warszawie stołówkę szkolną pod nazwą:

„Stołówka z klasą”.