Aktualności

W pierwszy grudniowy weekend odbyła się coroczna świąteczna zbiórka żywności na terenie warszawskich hipermarketów,
organizowana przez Fundację „Bank Żywności SOS”.
Nasi uczniowie i nauczyciele licznie włączyli się do tej akcji, pracując od rana do późnych godzin wieczornych
w marketach Carrefour Galeria Północna i Promenada).
Zebrana żywność trafi na święta do najbardziej potrzebujących.
Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje zrozumienia i zauważenia potrzeb innych, to dla każdego ważna lekcja życia społecznego.
Uczniowie naszej szkoły tę lekcję zaliczyli celująco.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i opiekunom.

Z wizytą w CERN …i nie tylko

W dniach 23-28.11.2018r. 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce,
której głównym celem były zajęcia i warsztaty w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - CERN.

Pod kierunkiem pracowników naukowych, młodzież zgłębiała tajniki badań prowadzonych przez ośrodek badawczy,
zwiedzała pracownie, miejsca testowania magnesów nadprzewodzących, centrum sterowania ośrodkiem,
oraz uczestniczyła w warsztatach, podczas których budowała detektory i ”łapała” cząstki nadlatujące z kosmosu.

Uwaga! Najazd geografów!

W zeszły poniedziałek (21.11) naszą szkołę opanowali młodzi geografowie! N trzecim piętrze podziwiać mogliśmy niezwykłe i jakże pomysłowe stanowiska poświęcone rejonom oraz budowie naszego kraju. Uczniowie, ale i nauczyciele słuchali krótkich wykładów ,uczestniczyli w przeróżnych quizach oraz podziwiać mogli prawdziwą rewię mody, czyli stroje adekwatne do prezentowanych tematów. Uczestniczyć w zabawie można było cały dzień, na wszystkich przerwach. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli oglądać tak niesamowitą pracę i zaangażowanie uczniów.

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informuję, że XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa pomyślnie zakończyło proces akredytacji prowadzony przez International Baccalaureate Organization i zostało wpisane na listę szkół uprawnionych do realizacji programu matury międzynarodowej IB DP. Otwiera to drogę organowi prowadzącemu szkołę do złożenia wniosku do Ministra Edukacji Narodowej o zezwolenie na utworzenie oddziału międzynarodowego w naszym Liceum.

Selfie z Warszawą

Uroczystości

9.11.2018 punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły spotykają się w Sali gimnastycznej.

Pada komenda baczność i rozlegają słowa Jeszcze Polska nie zginęła.

Żyj na 100

Z entuzjastycznym odbiorem społeczności szkolnej spotkało się widowisko słowno-muzyczne „Żyj na 100”
w reżyserii Agnieszki Puchały i zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Ryszarda Jakubisiaka.

Bieg z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole bieg sztafetowy na 100 km.
Reprezentanci poszczególnych klas przebiegali razem jeden kilometr, aby w sumie, przebiec wspólnie 100 km.
Wszyskich biegaczy uroczyście powitała Pani Dyrektor Anna Naja, a sztafetę oficjalnie zakończyła drużyna nauczycieli,
którzy pobiegli, ostatni kilometr z biało-czerwoną flagą.

Dąb Niepodległości

posadzony przez uczniów XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa