Bieg Niepodległości 2019

8 listopada na boisku szkolnym  odbył się Bieg Niepodległości. Sztafety klasowe miały do przebiegnięcia dystans 1km.
Pomimo zimna, w dobrych humorach i w niezłym czasie uczestnicy pokonali łącznie 120 km. Biegacze z dumą przekazywali sobie biało-czerwoną flagę.
Tegorocznym rekordzistą został Kacper Mierzejewski z kl. 2A1.
Wśród nauczycieli najlepiej wypadli p. Elżbieta Żarnowiecka, p. Alicja Zaremba i p. Bartosz Łojewski.

Spotkanie z poezją i piosenką Polski Niepodległej

8 listopada w Strefie Ciszy odbył się poetycko - muzyczny koncert z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uczestnicy mówili  słowami poetek i poetów, tworzących od 1918r.aż do dzisiaj.
Jest to czas długi, pełen różnych doświadczeń - zaprezentowane wiersze dotyczyły wielu spraw, były optymistyczne i ponure, patetyczne i przyziemne, ale łączył je jeden temat - Polska. W repertuarze znalazły się też utwory muzyczne, m.in. piosenki z okresu XX- lecia międzywojennego.
Szkoła  do hymnu

8 listopada o 11:05 wszyscy  uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, by odśpiewać hymn narodowy.
Pan prof. B. Pędzich wygłosił słowo wstępne, nawiązujące do tradycji tego święta.

Rajd rowerowy do Palmir

Szanowni Państwo,
przedstawiamy plan lekcji obowiązujący w naszej szkole od 4 listopada

W wersjach pdf

plan nauczycieli

plan klas

plan sal

Warszawska gala międzynarodowego programu edukacyjnego Badacz Wody

Podróż Wolności 2019
16 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wizycie studyjnej w Europejskim Centrum Solidarności. W gdańskiej kolebce Solidarności zdobywali wiedzę o przemianach demokratycznych w Polsce, zwłaszcza o zwycięstwie roku 1989. Poznawali sylwetki bohaterów walki o wolność, mieli okazję do osobistej refleksji o cenie i znaczeniu wolności.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych
Na przełomie września i października pierwsze klasy udały się w Bieszczady . Uczniowie zostali podzieleni na dwie tury - pierwsi pojechali Ci starsi, po gimnazjum, w następnym tygodniu młodsi, po podstawówce. Program był taki sam dla wszystkich, jednak kolejność jego realizacji była inna dla każdej klasy.

Wspomnienie

Matematyka z przymrużeniem oka