Aktualno┼Ťci

28 finał WOŚP
Siema! Cóż to było za kwestowanie! W niedzielę, 12 stycznia, nasz szkolny sztab zebrał 115 303, 44złote!

W ramach Prusowskiego sztabu, razem z naszymi uczniami zbiera┼éa Szko┼éa Podstawowa nr 120, ZS Gastronomiczno - Hotelarski i wielu wolontariuszy zapisanych online. A to nie wszystko! Specjalnymi go┼Ť─çmi byli Pan Leszek Miller z ma┼é┼╝onk─ů. Odwiedzi┼éy nas te┼╝ dwie cudowne alpaki.
┼Üwi─Ötujmy w niesko┼äczono┼Ť─ç Rok Matematyki

W ┬ápi─ůtek 13 grudnia w godzinach 8.45 - 12.50 odby┼é si─Ö DZIE┼â MATEMATYKI pod has┼éem ┼Üwi─Ötujmy w niesko┼äczono┼Ť─ç Rok Matematyki.
Zg┼é─Öbiali┼Ťmy ┬ániesko┼äczono┼Ť─ç informacji o fraktalach, paradoksach matematycznych i polskich matematykach.
Wiele dowiedzieli┼Ťmy si─Ö o polskich matematykach ogl─ůdaj─ůc wystaw─Ö zatytu┼éowan─ů Wielcy Matematycy.

Globalna mobilizacja w Prusie!

Czy warto studiowa─ç nauki humanistyczne?

┬áW strefie Ciszy odby┼éa si─Ö debata oxfordzka , podczas ┬ákt├│rej pr├│bowano ┬áodpowiedzie─ç na pytanie: Czy warto studiowa─ç nauki humanistyczne?.Z tematem, wybranym przez uczni├│w spo┼Ťr├│d wielu innych, ┬ázmierzyli ┬ási─Ö przedstawiciele klas pierwszych. Debata wzbudzi┼éa du┼╝o emocji w┼Ťr├│d debatuj─ůcych i publiczno┼Ťci, gdy┼╝ wielu nastolatk├│w zmaga si─Ö z problemem wyboru kierunku studi├│w. Do debaty uczni├│w przygotowa┼é pan prof. Micha┼é Wagner.

Tea time z Olg─ů Tokarczuk

Mikołajki na sportowo
6 XII ┼Ťwi─Ötowali┼Ťmy na sportowo imieniny Miko┼éaja.
Najpierw podczas d┼éugiej przerwy odby┼é si─Ö Maraton Fitness, w kt├│rym udzia┼é wzi─Ö┼éo ok. 100 os├│b, w tym  10 ch┼éopc├│w.
Na koniec wszyscy zata┼äczyli razem Belgijk─Ö. Impreza cieszy┼éa si─Ö du┼╝─ů popularno┼Ťci─ů.
Po lekcjach odbył się Turniej Piłki Siatkowej, zorganizowany przez UKS Prus i p.Andrzeja Długoszka.
Turniej odby┼é si─Ö w dw├│ch  turach:  dla uczni├│w starszych i m┼éodszych. Najlepsi otrzymali dyplomy i medale.
BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W ODESSIE

Zwi─ůzek Polak├│w na Ukrainie wsp├│┼épracuj─ůcy z┬á nasz─ů szko┼é─ů, realizuj─ůc┬á projekt wsp├│┼éfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Poloni─ů i Polakami za granic─ů, w 2019 roku uczci┼é rocznic─Ö odzyskania niepodleg┼éo┼Ťci przez Polsk─Ö Biegiem Niepodleg┼éo┼Ťci. Zach─Öcamy do zapoznania si─Ö z relacj─ů.

II Bieg Niepodleg┼éo┼Ťci

Dzień Geografii Polski
Wielkie Odkrycia Geograficzne Polak├│w

Wizyta nauczycieli z Gruzji w Klubie Europejskim

Podr├│┼╝ Pami─Öci - Palmiry

13 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wizycie studyjnej w Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry,
upami─Ötniaj─ůcym ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemc├│w w czasie II wojny ┼Ťwiatowej na terenie
Puszczy Kampinoskiej - w czasie okupacji miejsce to by┼éo nazywane jednym z warszawskich pier┼Ťcieni ┼Ťmierci.
Zapalaj─ůc znicze na wojennym cmentarzu m┼éodzie┼╝ w symboliczny spos├│b odda┼éa ho┼éd pomordowanym.